Ateitininkai
Kelionė į Šiluvą
Naujienos - Ateitininkai

2015 rugsėjo 6 d. turėjome labai smagią kelionę į Šiluvą, kur meldemės Švenčiausiajai Mergelei Marijai, aplankėme Tytuvėnų vienuolyna ir kartu su piligrimais, kurie keliauja iš Kryžių kalno į Šiluvą, o tai yra apie 72 km. Nuėjome paskutinius 8 km.  iki Šiluvos ir pajutom ką reiškia būti piligrimais. Laughing

Nuostabiai praleidome laiką ir už tai esame labai dėkingi kun. klebonui Kęstučiui Zybartui ir mokytojams Renatai Glodenienei, Pauliui Aurylai.

 
Žygis Nasrėnai - Kretinga
Naujienos - Ateitininkai
 
LJD Alytuje 2015
Naujienos - Ateitininkai
Alytuje vyko džiaugsmo šventė – septintosios Lietuvos Jaunimo dienos „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“ (Lk 12, 34). Jos kvietė 14 – 35 metų žmones sudalyvauti katalikiškam jaunimui skirtame renginyje. 
 
Pirmoji diena – nuo atidarymo iki draugystės su Dievu vakaru Atidarymo metu Vilkaviškio vyskupas R. Norvila sveikino visą susirinkusį jaunimą ir kvietė apmąstyti savo lobius: „Lobio neįveikia kandys, rūdys ir jokie kiti gyvenime atsirandantys iššūkiai.“ Taip pat jis skatino suprasti, kas yra tas lobis, leistis į šią džiaugsmo ir kartu rimties šventę su viltimi, draugiškai ir solidariai padėti vieni kitiems. Šeštadienio diena buvo skirta apmąstymams, todėl iškart po pietų visi klausėsi vyskupo K. Kėvalo „Širdies instrukcijos“ – vyskupas liudijo apie lobio paieškas ir kvietė jaunimą nebijoti. Iškart po to buvo siūloma rinktis teminį užsiėmimą, tokių pasirinkimų buvo siūloma net 17. Juose dalyviai galėjo sužinoti apie aktorius, žurnalistus, politikus, jų tikėjimą, išgirsti liudijimus. Vakare džiaugsmingai nusiteikusiai miniai teko surimtėti, visi norintys galėjo atlikti išpažintį, pasikalbėti su kunigu, vyko adoracija. 
 
Miestą užtvindė tikėjimą liudijantis jaunimas Sekmadienis – antroji diena, prasidėjusi bendrais pusryčiais Alytuje esančiame Jaunimo parke. Po to visi rinkosi Alytaus sporto ir rekreacijos centre, kur iš naujo susipažino su visame pasaulyje išplitusia Gailestingumo vainikėlio malda. Šios maldos istorija prasideda būtent Lietuvoje, Vilniuje. Po maldos jaunimas bendra eisena išėjo į miesto centrą. Pagrindinė miesto gatvė buvo tiesiog užtvindyta, visi jaunuoliai keliaudami Rotušės aikštės link liudijo tikėjimą, viltį ir meilę. Vidurdienį įvyko pagrindinis LJD įvykis – Šv. Mišios. Čia susirinko ne tik dalyviai, savanoriai, organizatoriai, bet ir Alytaus miesto gyventojai bei svečiai. Uždarymo koncerte publiką savo charizma žavėjo pranciškonas, brolis Stan Fortuna OFM į LJD atvykęs iš JAV. Anksčiau buvęs profesionalus džiazo muzikantas, iki 1990 m, kai tapo kunigu, gyveno ispaniškoje Harlemo dalyje, kur pažino hip hopą ir repo muziką. Koncerto metu brolis žavėjo natūralia improvizacija bei nuolatiniu atviru santykiu su publika. Jis mokė, kaip gyventi su tikėjimu, dažnai kartojo: „Mums reikia meilės!“ tam, kad Jaunimo dienų dalyviai nors ir pavargę, tačiau grįžę namo skleistų džiaugsmą, šilumą ir dalintųsi savo atrastu lobiu.


 
Akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“ Viekšnių gimnazijoje
Naujienos - Ateitininkai
Kraujo donorystės akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“ Viekšnių gimnazijoje Kun. Jono Ilskio ateitininkų šių metų birželio 25-ąją organizavo Kraujo donorystės akciją, kurią vykdė atvykusi Nacionalinio Kraujo centro penkių medikų brigada iš Šiaulių. Šį kartą duoti nemokamai kraujo ir išgelbėti kažkam gyvybę pasiryžo 20 asmenų.                                                                                     Visiems, tą dieną atlikusiems tikrai prasmingą poelgį, NKC komanda padėkojo įteikdama krepšelį su sultimis, šokoladu, įrėmintu Donoro pažymėjimu, pasirinkta dovanėle ( bilietas į Forum cinema, apyrankė su išgraviruota asmens kraujo grupe, NKC rašiklis, puodelis ar marškinėliai).

 
Joninės KITAIP 2015
Naujienos - Ateitininkai

 
Ateitininkų federacijos atstovų konferencija
Naujienos - Ateitininkai
Balandžio 25 d. Telšiuose vyko Ateitininkų federacijos atstovų konferencija, kurioje buvo patvirtinta AF 2014 m. veiklos ir finansinė ataskaita bei pristatytas naujas AF grafinis identitetas – stilizuotas ateitininkų ženklas.
Ateitininkų federacijos generalinio sekretoriaus Vido Čaikausko pateiktoje AF veiklos ataskaitoje atsispindi įvairių AF struktūrinių padalinių (kraštų, sąjungų) bei išeivijos ateitininkų organizuoti renginiai, įgyvendintos akcijos ar kitos veiklos. Finansinėje ataskaitos dalyje informuojama apie 2014 m. vykdytus projektus, surinktas aukas, nario mokestį, patirtas išlaidas ir kt. 
Didelio dėmesio ir palaikymo sulaukė pristatytas atnaujintas ateitininkų ženklelis, kuris nuo šiol bus naudojamas oficialiuose AF dokumentuose, leidiniuose, interneto svetainėse, reklaminėje ir viešinimo medžiagoje. 
Renginyje taip pat buvo išklausytas AF Tarybos pirmininkės Irmos Kuliavienės pranešimas, kuriame ji akcentavo dorybių ugdymo svarbą kiekvienam nariui. Inscenizuoto Ateitininkų teismo metu kaltintojai, gynėjai ir liudininkai išsakė argumentus dėl organizacijos veiklos trūkumų bei privalumų (tiesa, proceso pabaigoje buvo išklausytas organizaciją išteisinantis nuosprendis), o šv. Mišių metu duodami įžodį tikraisiais organizacijos nariais tapo penki Telšių V. Borisevičiaus kuopos moksleiviai (4 iš jų įsiliejo į MAS gretas ir 1 – į JAS). 
Atstovų konferencijoje dalyvavo apie 70 organizacijos narių ir jų atstovų.

 
Viekšniuose vyko susitikimas su LJD
Naujienos - Ateitininkai

2015 kovo 3d. Viekšniuose vyko susitikimas su LJD (Lietuvos jaunimo dienų) kryžiumi, kuris keliauja po visą Lietuvą ir kviečia jaunimą į Lietuvos jaunimo dienas Alytuje. Po mišių vyko agapė, kurios metu dalinomės mintimis, prisiminimais iš jau vykusių Lietuvos jaunimo dienų.

 
Vasario 16!
Naujienos - Ateitininkai


 
Valentino diena KITAIP
Naujienos - Ateitininkai
2015 švento Valentino dieną Kauno arkivyskupija ir Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultetas jaunimą pakvietė į susitikimų dieną „Draugauk arba Drauge auk“.
Joje koncertavo krikščioniškos muzikos grupė, paskaitose ir teminiuose užsiėmimuose kalbėta apie meilę, šeimą, iššūkius, draugystę, meną.
Vakare Kauno arkivyskupija šeimas ir jaunimą kviečia į aštuntą kartą rengiamą šventę „Valentino diena KITAIP“. Šių metų tema – „Mylėk ir daryk, ką nori“.

„Renginys gimė kaip atsakas ir kvietimas paminėti šią dieną bei įvairiomis meno formomis kalbėti apie tikrąsias vertybes, atsiduodančią ir dovanojančią Meilę. Vasario 14-osios kvietimas mylėti turi platesnę prasmę, nei proginiai meilės prisipažinimai, laiškeliai ir dovanėlės mylimiesiems. Ši diena primena, kad žmogus sukurtas pagal Dievo paveikslą, vienintelis iš visų Jo kūrinių galintis ir mokantis mylėti, o į šią sąvoką telpa ir šeimos bei visos žmonijos vienybė.
 
Renginyje dalyvavo: „Saulės broliai“, br. Paulius Vaineikis OFM, s. Anna Nobili (Italija), Michael Patric Kelly su grupe (Vokietija). „Jau kelis dešimtmečius Michael Patrick Kelly drebina sceną ir stebina publiką savo išskirtiniu balsu, muzikiniu talentu ir unikalia charizma. Šis atlikėjas yra pardavęs daugiau nei 20 milijonų albumų, savo pasirodymais surinkęs pilnus futbolo stadionus, gavęs 48 auksinius ir platininius diskus. „Paddy“ sulaukė pasaulinės sėkmės su legendine grupe „Kelly Family“.“

Šventės akimirkas galite pamatyti čia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.797642476951122.1073741860.167508116631231&type=3 bei http://www.kaunoarkivyskupija.lt/index.php?id=140&ncid=2&nid=2539 

 
Misija Sibiras
Naujienos - Ateitininkai

Svečias Arnoldas Fokas į Viekšnių gimnazija atvyko neatsitiktinai − jo viešnagės tikslas buvo supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius  ir ateitininkus, projekto „TAPK“ dalyvius, su projektu „Misija Sibiras“, kuriame jam teko dalyvauti praėjusiais metais.

Arnoldas moksleiviams ir mokytojams papasakojo apie ekspedicijos grupę, nuvykusią į Rusijos Tomsko sritį. Gyvu pasakojimu klausytojai buvo supažindinti su jaunimo ekspedicijos patirtimi keliaujant Sibiro platybėmis, o pasakojimą gausiai iliustravo nuotraukos. Klausytojai išgirdo, kaip misijos dalyviams teko nešioti galvos apdangalus nuo įkyrių vabzdžių, aptikti vietas, kuriose neseniai būta lokių ar žolėse gulėjo susirangiusios gyvatės, ir koks apima jaudulys radus lietuviškus vardus ant kapų kryžių, kurių kartais nebuvo įmanoma įžiūrėti tankiai suvešėjusioje augalijoje. Užsiminė ir apie daug fizinių pastangų pareikalavusias kelionės sąlygas, pasiklydimus laukinėje taigoje, vieno dalyvio apsinuodijimą pelkių vandeniu, kurio jis netyčia gurkštelėjo, bei nuovargį, kai reikėdavo per dieną nueiti keliasdešimt kilometrų, o kiekvieno kuprinė svėrė virš dvidešimties kilogramų.
  

Taip pat svečias supažindino klausytojus su dalyvavimo misijoje sąlygomis, kviesdamas jaunimą prisijungti kitais metais, pabrėždamas, kad misijos dalyviai, kurių buvo keturiolika, visi tapo lyg viena šeima. Tas kelias ekspedicijos savaites juos lydėjo stiprus vienybės ir tautiškumo jausmas, o ryšiai su buvusiais kolegomis nenutrūko iki šiol.

   
  Paskaita
  Naujienos - Ateitininkai

  Bendradarbiaujant Viekšnių gimnazijos ateitininkų organizacijai  ir VDU studentu ir „Marijos radijo“ jaunimo laidų vedėju Vincentu Lizdeniu atsirado galimybė pasikviesti į Viekšnių gimnaziją JAV Fulbright`o stipendijos mokslininkę dr. Aušrą Park, šiuo metu dėstančią Kauno Vytauto Didžiojo universitete. 2012 m. Kovo 14 d. profesorė gimnazijos moksleiviams skaitė paskaitas „Prekyba žmonėmis: vergija Europoje, Rytų Europoje ir Lietuvoje“. Mokslininkė pasakojo apie prekybą žmonėmis ir seksualinę vergovę. Buvo įdomi paskaita, kuri privertė susimąstyti tiek moksleivius, tiek ir mokytojus.

                                       
   

   
  << Pradžia < Ankstesn 1 2 3 Sekantis > ir >>

  Puslapis 1 iš 3
   
   
   
   

  Skirk 2 proc.

  Top 100

  Aktuali informacija


  Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/pirkpapras/domains/vieksniug.lt/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

  Paieška

  Nuorodos

   

   

  atmintine

   

  2009 m. Sukurta ir papildoma padedant mokyklos bendruomenei. Svetainės bendraautoriai - www.inforena.lt