Renginiai
Pavasaris su vokiečių kalba
Naujienos - Renginiai
Smagu skelbti žinią, jog Viekšnių gimnazijoje rimtas dėmesys skiriamas užsienio kalbų mokymui, čia skatinama daugiakalbystė. Tai liudija gimnazijoje vykdoma veikla ir administracijos bei visos bendruomenės požiūris į ją. 
Austrų filosofas  Ludwig Wittgenstein kalbų reikšmę apibrėžė tokiais žodžiais: „Mano kalbos ribos žymi mano visatos ribas.“ Taigi, kuo daugiau kalbų moki, tuo ilgesnį ir sėkmingesnį kelią gali nukeliauti. Dėl kalbų mokėjimo naudos ir vertės šiandisn niekas nedrįstų ginčytis. Vieni po kitų atliekami tyrimai liudija apie daugiakalbių piliečių pranašumą darbo rinkoje, apie jų karjeros galimybes ir sėkmę socialiniame gyvenime. 
Gimnazijoje vyksta daug svarbių su vokiečių kalbos mokymu susijusių įvykių, projektų, kurių dėka mūsų mokiniams atsiveria plačios galimybės patirti sėkmę, tapti matomais ir žinomais toli už mūsų gimnazijos ribų. Sunku suskaičiuoti projektus, lydinčius vokiečių kalbos mokymosi kelią ištisus mokslo metus. Kai 2015 metais Viekšnių gimnazija iškovojo teisę vadintis tarptautinio vokiečių kalbos diplomo mokykla, globojama Vokietijos ambasados Lietuvoje, mums atsivėrė išskirtinės galimybės, kurių, ne paslaptis, pavydi mums bet kuri rajono mokykla. Jau treti metai turime teisę siekti ir nemokamai įgyti visoje Europoje pripažįstamus tarptautinius vokiečių kalbos diplomus, suteikiančius galimybę mokytis, studijuoti ar dirbti vokiškai kalbančiose valstybėse. Jau vien dėl to viekšniškiams verta didžiuotis savo mokykla ir ją vertinti, nes ji yra vienintelė visoje Lietuvoje mokykla provincijoje šalia dvylikos elitinių mokyklų, tokių kaip Vilniaus licėjus, Jėzuitų gimnazijos Vilniuje ir Kaune, technikos licėjus Vilniuje ir pan. Drauge su šiomis mokyklomis mūsų mokiniai dalyvauja intelektualiuose projektuose, ir, kas žaviausia-sugeba laimėti. Po visos eilės sėkmingų mūsų mokinių pasirodymų tarptautiniuose jaunimo debatuose nuvilnijo per Lietuvą nuostabos ir nerimo kupinas klausimas: kur yra Viekšniai? Mūsų mokiniai, dalyvaudami vokiečių kalbos projektuose ir demonstruodami puikius gebėjimus, ne tik gąsdina įpratusias laimėti elitines mokyklas, bet ir garsina mūsų gimnaziją bei Viekšnių miestelį, pratęsdami garsiųjų Biržiškų ir kitų nusipelniusių šiam kraštui piliečių tradiciją.  
Buddy Baeren projektas,  inicijuotas Vokietijos ambasados Lietuvoje, išgarsino mūsų gimnaziją visoje šalyje ir toli už jos ribų. Kiekvienais metais viena kuri nors Lietuvos tarptautinio vokiečių kalbos diplomo mokykla (DSD mokykla) dalyvauja kalėdinių atvirukų piešimo projekte. Šiuos atvirukus Vokietijos ambasada Lietuvoje išsiuntinėja po visą pasaulį. Prieš metus tokio pasiūlymo sulaukė ir mūsų gimnazija. Aktyviai į projekto veiklą įsijungė dailės, technologijų ir visų pradinių klasių mokytojos su savo mokiniais. Uoliai piešė ir tie, kurie mokosi vokiečių kalbos, ir tie, kurie jos nesimoko,. Buvo prigaminta tokių gražių ir originalių atvirukų, tad mūsų mokiniams buvo pasiūlyta dalyvauti konkurse: drauge su profesionaliais Lietuvos menininkais teikti eskizus Vokietijos ir Lietuvos valstybių draugystę simbolizuojančiais motyvais išmarginti dviejų metrų meškinus. Mūsų gimnazijos III gimn. kl. mokinės Vaivos Bertulytės eskizas laimėjo konkursą ir didžiulis baltas meškinas vasaros pradžioje buvo atgabentas į Viekšnių gimnaziją. Spalio pabaigoje jis buvo baigtas ir Vokietijos vienybės dienos proga Valdovų rūmuose Vilniuje iškilmingai pristatytas visuomenei. Sveikinimo kalboje Vokietijos ambasadorė ne kartą minėjo Viekšnių gimnazijos vardą ir sakė, jog jau žino, kurioje Lietuvos vietoje yra Viekšniai. Prieš dvi savaites Vaiva, jai talkinusi jos klasės draugė Modesta Mačiūtė ir grupė mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo iškilmingoje meškinų atidengimo ceremonijoje, kuri vyko prie Vokietijos ambasados pačiame miesto centre, ant Tauro kalno. Ant V. Bertulytės tapyto meškino kojos pritvirtinta metalinė lentelė su užrašu: „Menininkė Vaiva Bertulytė, Viekšnių gimnazija.“. Vaiva už savo triūsą gavo neįtikėtiną dovaną- piniginę premiją bei 4 savaičių kelionę po Vokietiją. Vokietijos ambasadoje lankosi gausybė svečių iš viso pasaulio. Visi stebėsis meškino grožiu ir skaitys Viekšnių vardą. Jei būsite Vilniuje, užlipkite į Tauro kalną ir būtinai aplankykite mūsų meškiną. 
Visus darbus ir vokiečių kalbos projektus  vainikavo jau trečioji tarptautinė vokiečių kalbos konferencija mokytojams ir mokinaims, į kurią specialiai atvyko profesorius H.J.Kaschade iš Vokietijos. Sulaukėme garbingų svečių iš Vilniaus, Šiaulių, Kelmės ir kaimyninių rajonų, kurie skaitė pranešimus ir dalijosi savo patirtimi. Profesorius Kaschade konferencijos dalyvius apdovanojo vokiškomis knygomis. 
Gegužės pirmą savaitę šeštų-septintų klasių mokiniai labai sėkmingai pasirodė tarptautiniame teatro festivalyje „Vokiečių kalba į sceną!“ Vilniuje. Drauge su šokio mokytoja Edita Venaliene apjungėme vokiečių kalbą ir judesį ir pastatėme miuziklą „Nepasotinama kirmėlaitė“. Teatro festivalis buvo įspūdinga šventė, į kurią ir kitais metais norėsime grįžti. 
Vokiečių kalba gyvuos ir vasarą. Pritaikyti savo žinias praktiškai galės dvi mūsų gimnazijos mokinės- Evelina Baranauskaitė (III gimn.kl) ir Ugnė Butkutė (I gimn.kl.)- kurios su H.J Kaschadės stipendija liepos mėnesį išvyks į trijų savaičių vokiečių kalbos kursus Vokietijoje, Stendalio aukštojoje mokykloje. 
Ateinantys mokslo metai žada vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams daug smagių ir prasmingų akimirkų, puikių projektų, kuriuose bus galima save išreikšti, parodyti savo gebėjimus ir tapti vienu geriausių ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Tad kviečiu nepraleisti progos, stengtis ir laimėti! 

Vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Gilma Plūkienė

 
 
GOLAS 2017
Naujienos - Renginiai
2017-05-17 d. Mažeikių centriniame futbolo stadione vyko Lietuvos mokyklų žaidynių futbolo „GOLAS 2017“ rajoninės varžybos, kuriose dalyvavo Viekšnių gimnazijos jaunesnių ir  vyresnių futbolininkų komandos. Jaunesnieji futbolininkai iškovojo III-iąją, o vyresnieji, po labai atkaklios kovos dėl pirmosios vietos, tik po baudinių serijos, iškovojo II- ąją vietą. Sveikiname abi futbolo komandas ir linkime kitais metais būti pirmais.
 
 
Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyt
Naujienos - Renginiai

Gegužės 12 dieną gimnazijoje vyko trečiasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti." susitikimas su Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi. Dėkojame gerb. Arnoldui šiltą ir nuoširdų bendravimą ir už puikią pilietiškumo pamoką.

 

 
Mažeikių rajono lengvosios atletikos komandinės kroso varžybos
Naujienos - Renginiai
2017-04-27 d. Viekšnių gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių Mažeikių rajono lengvosios atletikos komandinės kroso varžybos, kuriose dalyvavo trys jaunesniųjų ir viena vyresniųjų amžiaus grupių komandos. Varžybas filmavo TV6 televizija. Reportažo pakartojimą galima pamatyti per TV3.play.
 
Pirmąją vietą jaunesniųjų  bėgikų grupėje iškovojo Viekšnių gimnazijos komanda, antrąją vietą laimėjo Mažeikių „Ventos“ progimnazijos bėgikai ir tretieji finišavo Mažeikių „Pavasario“ pagrindinės mokyklos komanda. Vyresniųjų grupėje, vieninteliai startavę, pirmąją vietą laimėjo Viekšnių gimnazijos komanda.
 
Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės tolimesniuose startuose.

 
RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA VIEKŠNIŲ GIMNAZIJOJE
Naujienos - Renginiai

Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija kiekvieną pavasarį sukviečia jaunuosius tyrinėtojus ir gamtosaugininkus iš visos Lietuvos į, jau tradicine tapusią, respublikinę pradinių klasių gamtosauginę-kraštotyrinę konferenciją „Per pažinimą – į išsaugojimą“, kuri nuo šių metų apėmė naują sritį – kraštotyrą.
 
Konferencijos pradžioje savo programėle-pranešimu susirinkusiuosius pasveikino ir su savo gimtuoju miestu supažindino Viekšnių gimnazijos ketvirtokai. Jie pasidžiaugė dalyvių gausa ir palinkėjo sėkmingo darbo konferencijos metu. 
Po sveikinimų dalyviai klausėsi keturių pranešimų. Pirmąjį pranešimą „Ekologijos integracija ugdymo procese“ skaitė lektorė Salvinija Vaičiūnienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė. Lektorė Rūta Končiutė-Mačiulienė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, sudomino dalyvius kraštotyriniu pranešimu „Mažeikių krašto archeologinio paveldo pažinimas pradinėse klasėse“. Pranešimą „Kraštotyra: pirmieji žingsniai“ skaitė lektorė Raimonda Ramanauskienė, Mažeikių muziejaus vyriausioji fondų saugotoja. Lektorė Jurgita Kerpauskienė, Viekšnių aviacijos pradininko Lietuvoje A. Griškevičiaus muziejaus vedėja, pristatė pranešimą „Pažinkime gimtąjį kraštą“. 
 
Kasmet konferencijos dalyvių skaičius auga. Šiemet net 22 mokiniai bei 15 mokytojų iš įvairių Lietuvos kampelių atvyko paruošę 13 pranešimų, kuriuos pristatė dviejose sekcijose. Pranešėjai atvyko iš Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos, Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos. Akmenės rajoną atstovavo Akmenės gimnazija, Ventos gimnazija bei Papilės Simono Daukanto priešmokyklinės grupės ugdytiniai – patys jauniausi konferencijos dalyviai. Mažeikių rajonui atstovavo „Žiburėlio“ pradinė mokykla, Senamiesčio pagrindinė mokykla, darželis-mokykla „Kregždutė“ bei Viekšnių gimnazija.
Kaip ir kasmet konferencijoje dalyvavo mūsų nuolatiniai svečiai-vertintojai: Kamanų valstybinio rezervato direktorius Darius Triaušys, Ventos regioninio parko ekologas Nerijus Gudmanas bei rekreacijos vadybininkas Ramūnas Dulinskis. Visiems konferencijos dalyviams bei mokytojams buvo įteiktos atminimo dovanėlės, padėkos raštai ir kvalifikacijos tobulinimosi pažymėjimai.
 
Konferencijos organizatorės, Viekšnių gimnazijos pradinių klasių mokytojos metodininkės Imeda Žilinskienė ir Ona Noreikienė, pasidžiaugė moksleivių bei mokytojų pasirengimu konferencijai, vaikų drąsa ir išradingumu. Konferencija yra laukiama ir žinoma, todėl norinčiųjų dalyvauti netrūksta. Kiekvienais metais sulaukiama dalyvių vis iš kitų Lietuvos mokyklų.
 
 
 
Vaikai - gyvenimo gėlės
Naujienos - Renginiai

Mažeikių rajono socialiniai pedagogai kasmet inicijuoja akciją, „Vaikai- gyvenimo gėlės", kurios metu rajono mokyklų mokiniai kuria plakatus. Spalvingi plakatai papuoš Mažeikių rajono autobusų stoteles. Akcijoje dalyvauja ir mūsų gimnazija. Socialinei pedagogei Ilonai talkino jaunosios dailininkės Vaiva , Akvilė, Rita, Brigita, Evelina ir Kamilė. Finalinius akcentus sudėlioti padėjo psichologė Inesa. Dėkojam už kantrybę, kūrybiškumą visai kūrėjų komandai. Rezultatas- puikus plakatas „Laimingas tas, kurio svajonės virsta tikrove".

 

 
Kalnų dviračių varžybos
Naujienos - Renginiai

Viekšnių gimnazijos kūno kultūros mokytojai  organizavo „Kalnų dviračių varžybas“ 5-7 klasių mokiniams.  Jų tikslas- propaguoti dviračių sportą, kaip moksleivių užimtumo formą ir siekti aukštesnių rezultatų lenktyniaujant su bendraamžiais.  Varžybos vyko „Juodeikių pušyne“ . Šiemet savo jėgas panoro išbandyti  13 mokinių. Berniukam reikėjo įveikti 8km 720 m. km. trasą, o mergaitėms - 4 km 360 m.
 
Berniukų tarpe:
I vietą iškovojo : Jokūbas Deltuva 7a klasė
II vietą iškovojo: Eimantas Baranauskas 7a klasė
III vietą iškovojo Steponas Mikalauskis 5a klasė

Mergaičių tarpe:
I vietą iškovojo : Klaudija Pleškytė 7a klasė
II vietą iškovojo: Deimantė Brazdeikytė 6a klasė
III vietą iškovojo Justina Katkauskaitė 6a  klasė

Visi nugalėtojai atstovaus mūsų gimnaziją Mokinių žaidynėse  Utenoje, gegužės 6 d. Linkime gerai pasitreniruoti ir sėkmingai finišuoti.
 

 
Enjoy English
Naujienos - Renginiai

2017-03-23 d. Viekšnių gimnazijoje vyko anglų kalbos renginys - viktorina  "Enjoy English" , kurį organizavo mokyt. R. Rimkutė ir IIga  klasės mokiniai. Tikslas buvo skatinti susidomėjimą anglų kalba ir Dž. Britanijos tradicijomis bei mokytis  bendradarbiauti  tarpusavyje.  Renginyje dalyvavo I-ų gimnazijos  klasių mokiniai, kurie  vedėjų  Modesto  Š.  ir  Evaldo  M.  buvo suskirstyti į komandas.  Mokiniai tarpusavyje varžėsi atlikdami įvairias užduotis, kurios parodė  jų kalbėjimo ir aktorinius sugebėjimus bei bendrą išprusimą. Ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai  turėjo atlikti užduotis . Po įtemptų varžybų,  vertinimo komisija suskaičiavo  komandų   rezultatus ir paskelbė nugalėtojus.  Renginys vyko ypač sklandžiai, o dalyvių pasirodymai buvo įspūdingi!  

IIga  Valdas Vabolis

 
Akimirkos iš žemės dienos
Naujienos - Renginiai
 
Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės smiginio varžybos
Naujienos - Renginiai

2017-03-07 d. Viekšnių gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės smiginio varžybos, kuriose tiek Viekšnių gimnazijos merginų, tiek vaikinų komandos iškovojo pirmąsias vietas ir teisę ginti Mažeikių rajono garbę finalinėse Lietuvos mokyklų žaidynių smiginio varžybose, vyksiančiose Žiežmariuose, Raseinių raj.

Sveikiname Gabrielę Paulauskaitę, Gerdą Liaugminaitę, Tadą Juodgudį, Ramūną Perminą ir linkime sėkmės finalinėse varžybose.

 

 
Akimirkos ir rajoninio gamtos mokslų renginio aštuntų klasių mokiniams BIOFICH.
Naujienos - Renginiai

Išsamesnė informacija apie renginį nuorodoje

 

 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > ir >>

Puslapis 1 iš 38
 
 
 
 

Skirk 2 proc.

Top 100

Aktuali informacija


Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/pirkpapras/domains/vieksniug.lt/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Paieška

Nuorodos

 

 

atmintine

 

2009 m. Sukurta ir papildoma padedant mokyklos bendruomenei. Svetainės bendraautoriai - www.inforena.lt