Sėkmė vykdant vokiečių kalbos projektus Viekšnių gimnazijoje
(11 balsai, vidurkis 3.91 iš galimų 5)
Naujienos - Renginiai
Šiandien daugiakalbystės tema mūsų visuomenėje tampa vis dažnesnė. Nors neretai dar manoma, jog vien anglų kalbos lietuvaičiams pilnai pakanka sėkmei patirti, moksliniai tyrimai tvirtina ką kitą: sėkmingiausi Europos piliečiai, tame tarpe ir lietuviai, ryžtingai kopiantys karjeros laiptais, moka be savo gimtosios kalbos mažiausiai dar dvi užsienio kalbas. Ne veltui sena pirklių išmintis teigia: „Nori sėkmingai parduoti, prabilk pirkėjo kalba“. Daugelyje profesijų geros užsienio kalbos žinios šiandien yra privalomos. Ypač iš pretendento į vadovaujantį postą yra tikimasi ne tik puikaus anglų kalbos žinojimo, bet ir gebėjimo bendrauti mažiausiai dar viena užsienio kalba. Konkurencinėje kovoje anglų kalbos žinios nebevaidina išskirtinio vaidmens, kadangi anglų kalbą šiandien moka kiekvienas, tu tampi vienu iš daugelio. Tačiau gebėjimas kalbėti retesne kalba konkurencinėje erdvėje tampa didžiuliu pranašumu. Šis gebėjimas išskiria tave iš visų kitų, bendroje rinkoje tu tampi ne tik naudingu, bet ir patraukliu bei įdomiu. Britų lingvistas Davidas Graddol teigia, kad iki 2050 metų anglų kalbos dominavimas verslo pasaulyje turėtų žymiai sumažėti. Jau šiandien vis svarbesnėmis tampa tokios kalbos kaip japonų, portugalų, ispanų, prancūzų ir vokiečių.
Viekšnių gimnazijos mokiniai sėkmingai žengia daugiakalbysės link ir įgauna galimybę patirti daugiakalbio Europos piliečio sėkmę. Greta anglų kalbos čia ypač intensyviai ir atsakingai mokomasi vokiečių kalbos. Viekšnių gimnazijai tapus tarptautinio vokiečių kalbos diplomo mokykla, gimnazija tapo matoma ne tik respublikinėje, bet ir tarptautinėje erdvėje. Nauji mokslo metai dar tik įsibėgėjo, o vokiečių kalbos besimokantys mokiniai  jau dalyvavo  daugelyje  ryškių ir prasmingų projektų.
Tik prasidėjus naujiems mokslo metams keturiolikai antrų - trečių gimnazijos klasių mokinių buvo įteikti tarptautiniai vokiečių kalbos pirmo lygio diplomai DSD 1 bei pažymėjimai, patvirtinantys mokinio kalbos gebėjimo lygį skaitymo, klausymo, rašymo ir kalbėjimo srityse. Diplomai galioja visose vokiškai kalbančiose šalyse ir suteikia teisę jose mokytis bei studijuoti. Abiturientai, nusprendę  laikyti valstybinį vokiečių kalbos egzaminą, nuo jo gali būti atleidžiami, pateikus DSD1 diplomą, kuris atestate virsta 35 nacionalinio egzamino balais. Taigi, Viekšnių gimnazijos antrokai jau šiandien gali lengviau atsikvėpti žinodami, kad valstybinį vokiečių kalbos egzaminą jie jau išlaikė. 
Kai kurie abiturientai šiandien kantriai ir intensyviai siekia antrojo lygio diplomo. Tarptautinis egzaminas šiais metais vyks neįprastai anksti- lapkričio 30 dieną. Laikys jį viso pasaulio moksleiviai vienu metu. Jei pavyks mūsų gimnazijos abiturientams sėkmingai įveikti egzaminui keliamus labai aukštus kalbos žinojimo reiklavimus, jie užsitikrins 85-100 nacionalinio egzamino balus, o norėdami sieti savo ateitį su vokiškai kalbančių šalių ugdymo ar darbo institucijomis, turės rimtą kalbos mokėjimo lygį patvirtinantį dokumentą.
 Be galo daug susidomėjimo ir susižavėjimo sulaukė Viekšnių gimnazijos mokinių dalyvavimas Vokietijos ambasados Lietuvoje inicijuotame projekte „Buddy Baeren“. Po sėkmingo kalėdinių atvirukų projekto mūsų mokiniai gavo pasiūlymą išmarginti  lietuviškais bei vokiškais motyvais 2 metrų ūgio meškiną- Buddy Bär. Pateikus eskizus profesionaliai dailininkų vertinimo komisijai, geriausiu pripažintas  Viekšnių gimnazijos trečiokės gimnazistės Vaivos Bertulytės projektas. Po kruopštaus darbo, kuris tęsėsi vos ne visą rugpjūtį, viekšniškių tapytas meno kūrinys pasiekė Vilnių. Vokietijos Vienybės dienos proga Valdovų rūmuose gausiai susirinkusiai auditorijai Buddy Bär buvo iškilmingai pristatytas. Asmenišku ambasadorės p.J. Schmitz kvietimu renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos direktorius R.Gricius, projektą koordinavusi dailės mokytoja J. Parieštienė, vokiečių k. mokytoja G. Plūkienė, dailininkė V. Bertulytė ir jai talkinusios bendramokslės. Vaiva sulaukė daug sveikinimo ir susižavėjimo žodžių. Šiuo metu viekšniškis meškinas lanko įvairias Vilniaus ir jo apylinkių vietas, o pavasariop saugiai apsistos prie Vokietijos ambasados arba ambasadorės rezidencijos įėjimo Vilniuje. 
Šio rudens pirmuosius darbo mėnesius vainikavo gausūs, su dideliu pasisekimu per visą Lietuvą praūžę vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ renginiai. Spalio 20 dieną visuose Lietuvos kampeliuose skambėjo vokiečių kalba pačiomis netikėčiausiomis formomis: vyko spektakliai, konkursai, buvo skaitomi pranešimai, skambėjo vokiška muzika ir t.t. Ir Viekšnių gimnazija aktyviai įsijungė į renginių sūkurį, pakvietusi savo penktokus susipažinti su vokiečių kalba per interaktyvią vokiečių kalbos pamoką. Dainuodami ir žaisdami vaikai išmoko ne tik pirmuosius vokiškus savo gyvenime žodžius, bet ir ištisas frazes. Tai leido jiems pajusti vokiečių kalbos gardų skonį, suvokti, jog mūsų gimnazijoje vokiečių kalbą mokytis yra smagu, įdomu ir linksma. 
Verta paminėti, jog ir buvę mūsų gimnazijos mokiniai, aktyviai įsitraukia į projektinę veiklą, kuri neleidžia jiems pamiršti vokiečių kalbos, skatina toliau domėtis ir gilinti kalbos žinias.  Buvusi Viekšnių gimnazijos mokinė Džiugilė Kersnauskaitė tapo respublikinės vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ veidu. Ji atliko renginio ambasadorės vaidmenį ne tik puikuodamasi ant reklaminių plakatų, bet ir dalindamasi mintimis apie savo sėkmę, kurią patyrė mokydamasi vokiečių kalbos. 
Taigi, Viekšnių gimnazija turi kuom didžiuotis: besimokydami  vokiečių kalbos mokiniai tampa matomi ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų, turi galimybę išsiskirti iš šimtų ar net tūkstančių kitų. Gimnazijoje jiems  suteikiamas šansas, kuris gali jiems labai plačiai atverti vartus į ateitį. 

Vokiečių kalbos mokytoja ekspertė  Gilma Plūkienė
 
 

 
 
 
 
 

Skirk 2 proc.

Top 100

Aktuali informacija


Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/pirkpapras/domains/vieksniug.lt/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Paieška

Nuorodos

 

 

atmintine

 

2009 m. Sukurta ir papildoma padedant mokyklos bendruomenei. Svetainės bendraautoriai - www.inforena.lt