Pavasaris su vokiečių kalba
(0 balsai, vidurkis 0 iš galimų 5)
Naujienos - Renginiai
Smagu skelbti žinią, jog Viekšnių gimnazijoje rimtas dėmesys skiriamas užsienio kalbų mokymui, čia skatinama daugiakalbystė. Tai liudija gimnazijoje vykdoma veikla ir administracijos bei visos bendruomenės požiūris į ją. 
Austrų filosofas  Ludwig Wittgenstein kalbų reikšmę apibrėžė tokiais žodžiais: „Mano kalbos ribos žymi mano visatos ribas.“ Taigi, kuo daugiau kalbų moki, tuo ilgesnį ir sėkmingesnį kelią gali nukeliauti. Dėl kalbų mokėjimo naudos ir vertės šiandisn niekas nedrįstų ginčytis. Vieni po kitų atliekami tyrimai liudija apie daugiakalbių piliečių pranašumą darbo rinkoje, apie jų karjeros galimybes ir sėkmę socialiniame gyvenime. 
Gimnazijoje vyksta daug svarbių su vokiečių kalbos mokymu susijusių įvykių, projektų, kurių dėka mūsų mokiniams atsiveria plačios galimybės patirti sėkmę, tapti matomais ir žinomais toli už mūsų gimnazijos ribų. Sunku suskaičiuoti projektus, lydinčius vokiečių kalbos mokymosi kelią ištisus mokslo metus. Kai 2015 metais Viekšnių gimnazija iškovojo teisę vadintis tarptautinio vokiečių kalbos diplomo mokykla, globojama Vokietijos ambasados Lietuvoje, mums atsivėrė išskirtinės galimybės, kurių, ne paslaptis, pavydi mums bet kuri rajono mokykla. Jau treti metai turime teisę siekti ir nemokamai įgyti visoje Europoje pripažįstamus tarptautinius vokiečių kalbos diplomus, suteikiančius galimybę mokytis, studijuoti ar dirbti vokiškai kalbančiose valstybėse. Jau vien dėl to viekšniškiams verta didžiuotis savo mokykla ir ją vertinti, nes ji yra vienintelė visoje Lietuvoje mokykla provincijoje šalia dvylikos elitinių mokyklų, tokių kaip Vilniaus licėjus, Jėzuitų gimnazijos Vilniuje ir Kaune, technikos licėjus Vilniuje ir pan. Drauge su šiomis mokyklomis mūsų mokiniai dalyvauja intelektualiuose projektuose, ir, kas žaviausia-sugeba laimėti. Po visos eilės sėkmingų mūsų mokinių pasirodymų tarptautiniuose jaunimo debatuose nuvilnijo per Lietuvą nuostabos ir nerimo kupinas klausimas: kur yra Viekšniai? Mūsų mokiniai, dalyvaudami vokiečių kalbos projektuose ir demonstruodami puikius gebėjimus, ne tik gąsdina įpratusias laimėti elitines mokyklas, bet ir garsina mūsų gimnaziją bei Viekšnių miestelį, pratęsdami garsiųjų Biržiškų ir kitų nusipelniusių šiam kraštui piliečių tradiciją.  
Buddy Baeren projektas,  inicijuotas Vokietijos ambasados Lietuvoje, išgarsino mūsų gimnaziją visoje šalyje ir toli už jos ribų. Kiekvienais metais viena kuri nors Lietuvos tarptautinio vokiečių kalbos diplomo mokykla (DSD mokykla) dalyvauja kalėdinių atvirukų piešimo projekte. Šiuos atvirukus Vokietijos ambasada Lietuvoje išsiuntinėja po visą pasaulį. Prieš metus tokio pasiūlymo sulaukė ir mūsų gimnazija. Aktyviai į projekto veiklą įsijungė dailės, technologijų ir visų pradinių klasių mokytojos su savo mokiniais. Uoliai piešė ir tie, kurie mokosi vokiečių kalbos, ir tie, kurie jos nesimoko,. Buvo prigaminta tokių gražių ir originalių atvirukų, tad mūsų mokiniams buvo pasiūlyta dalyvauti konkurse: drauge su profesionaliais Lietuvos menininkais teikti eskizus Vokietijos ir Lietuvos valstybių draugystę simbolizuojančiais motyvais išmarginti dviejų metrų meškinus. Mūsų gimnazijos III gimn. kl. mokinės Vaivos Bertulytės eskizas laimėjo konkursą ir didžiulis baltas meškinas vasaros pradžioje buvo atgabentas į Viekšnių gimnaziją. Spalio pabaigoje jis buvo baigtas ir Vokietijos vienybės dienos proga Valdovų rūmuose Vilniuje iškilmingai pristatytas visuomenei. Sveikinimo kalboje Vokietijos ambasadorė ne kartą minėjo Viekšnių gimnazijos vardą ir sakė, jog jau žino, kurioje Lietuvos vietoje yra Viekšniai. Prieš dvi savaites Vaiva, jai talkinusi jos klasės draugė Modesta Mačiūtė ir grupė mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo iškilmingoje meškinų atidengimo ceremonijoje, kuri vyko prie Vokietijos ambasados pačiame miesto centre, ant Tauro kalno. Ant V. Bertulytės tapyto meškino kojos pritvirtinta metalinė lentelė su užrašu: „Menininkė Vaiva Bertulytė, Viekšnių gimnazija.“. Vaiva už savo triūsą gavo neįtikėtiną dovaną- piniginę premiją bei 4 savaičių kelionę po Vokietiją. Vokietijos ambasadoje lankosi gausybė svečių iš viso pasaulio. Visi stebėsis meškino grožiu ir skaitys Viekšnių vardą. Jei būsite Vilniuje, užlipkite į Tauro kalną ir būtinai aplankykite mūsų meškiną. 
Visus darbus ir vokiečių kalbos projektus  vainikavo jau trečioji tarptautinė vokiečių kalbos konferencija mokytojams ir mokinaims, į kurią specialiai atvyko profesorius H.J.Kaschade iš Vokietijos. Sulaukėme garbingų svečių iš Vilniaus, Šiaulių, Kelmės ir kaimyninių rajonų, kurie skaitė pranešimus ir dalijosi savo patirtimi. Profesorius Kaschade konferencijos dalyvius apdovanojo vokiškomis knygomis. 
Gegužės pirmą savaitę šeštų-septintų klasių mokiniai labai sėkmingai pasirodė tarptautiniame teatro festivalyje „Vokiečių kalba į sceną!“ Vilniuje. Drauge su šokio mokytoja Edita Venaliene apjungėme vokiečių kalbą ir judesį ir pastatėme miuziklą „Nepasotinama kirmėlaitė“. Teatro festivalis buvo įspūdinga šventė, į kurią ir kitais metais norėsime grįžti. 
Vokiečių kalba gyvuos ir vasarą. Pritaikyti savo žinias praktiškai galės dvi mūsų gimnazijos mokinės- Evelina Baranauskaitė (III gimn.kl) ir Ugnė Butkutė (I gimn.kl.)- kurios su H.J Kaschadės stipendija liepos mėnesį išvyks į trijų savaičių vokiečių kalbos kursus Vokietijoje, Stendalio aukštojoje mokykloje. 
Ateinantys mokslo metai žada vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams daug smagių ir prasmingų akimirkų, puikių projektų, kuriuose bus galima save išreikšti, parodyti savo gebėjimus ir tapti vienu geriausių ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Tad kviečiu nepraleisti progos, stengtis ir laimėti! 

Vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Gilma Plūkienė

 
 
 
 
 
 

Skirk 2 proc.

Top 100

Aktuali informacija


Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/pirkpapras/domains/vieksniug.lt/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Paieška

Nuorodos

 

 

atmintine

 

2009 m. Sukurta ir papildoma padedant mokyklos bendruomenei. Svetainės bendraautoriai - www.inforena.lt